Balansa tests - vai Tu esi balansā vai disbalansā?

Publicēts Veselība on Trešdiena, 09 Aprīlis 2014.

KAS IR BALANSA TESTS?

Balansa tests - vai Tu esi balansā vai disbalansā?

BalansaTests ir asins analīze, ko drīkst veikt mājas apstākļos. Tas ir sausā asins parauga tests, ko veic neatkarīgas laboratorijas Norvēģijā (piemēram, laboratorija, kas atrodas Sv.Olava slimnīcā Tronheimā – tā ir līdzīga mūsu Stradiņu slimnīcai).

Lai to veiktu, nepieciešamas pāris minūtes. Tad testa paraugs pa pastu tiek nosūtīts uz laboratoriju, un testa rezultāti ar plašu skaidrojumu ir lasāmi apmēram pēc 20 dienām vietnē www.zinzinotest.com. Katram testa paraugam ir unikāls kods, ar kuru atpazīt savus testa rezultātus, jo tests tiek veikts anonīmi, nenorādot personas datus.

Testa rezultāti parādīs saistību starp jūsu taukskābju rādītājiem asinīs (tiek analizētas 98% jeb 11 taukskābes) un jūsu veselību, kā arī izskaidros saistību ar uzturu. Tests palīdzēs jums pieņemt labākus lēmumus, pamatojoties uz iegūto informāciju pašiem par sevi.

Noskaidrojiet, vai jums ir pareizs taukskābju balanss – vai ikviena jūsu šūna ir balansā vai disbalansā, vai tās spēj labi pildīt savas funkcijas, un cik labi esat aizsargāti no arvien pieaugošajām ar dzīvesveidu saistītajām veselības problēmām.

Rādītāji, ko nosaka testā

 1. Imunitātes aizsardzības rādītājs (0-100%, optimāli >90%)
  Imunitātes aizsardzības rādītājs parāda, cik labi uzturs jūs aizsargā pret bīstamajām dzīvesveida izraisītajām veselības problēmām, un kā balanss starp taukskābēm jūsu uzturā ietekmē šo tendenci, veicinot iekaisumus vai tos mazinot.
 2. Omega-3 līmenis (0-12%, optimāli >8%)
  Omega-3 ir EPS un DHS taukskābju kopējā procentuālā vērtība no visām asinīs atrodamajām taukskābēm. Taukskābju profils asinīs atspoguļo organismā pieejamos taukus, ko organisms var izmantot enerģijas ražošanai, šūnu un audu attīstībai. Ja šis līmenis samazinās zem 4%, organismam var rasties grūtības uzturēt normālu šūnu un audu attīstību.
 3. Omega-6 / Omega-3 balansa līmenis (optimāli <5:1)
  Omega-6 / Omega 3 balanss parāda, cik daudz proporcionāli jūs savā uzturā lietojat augu eļļu (Omega-6) un eļļu, kas iegūta no jūras veltēm (Omega-3 EPS un DHS). Omega-6 ir taukskābe, kas veicina iekaisumu rašanos, tāpēc pārāk liels Omega-6 / Omega-3 disbalanss (virs 9:1), pakļaus organismu lielam slimību riskam, bet, kontrolējot iekaisuma procesus, atbalstīsiet imūnsistēmu un vispārējo veselības stāvokli. Lai palīdzētu jūsu organismam kontrolēt iekaisuma procesus,  Omega-6 (AS) / Omega-3 (EPS) balansam ir jābūt zemākam par 3:1
        Balansam starp neaizstājamajām taukskābēm Omega-6  un Omega-3 ir būtiska nozīme, lai uzturētu normālu šūnu un audu attīstību, kā arī garīgo veselību dzīves laikā. Taukskābes pilda daudzas funkcijas organismā, tās ir izejmateriāls lokālo "hormonu" veidošanai šūnās, kas regulē visus iekaisumus un gludās muskulatūras kontrakcijas un atslābumu. Labs balanss starp Omega-3 un Omega-6 taukskābēm nodrošinās garīgās veselības un nervu funkciju, veselīgu sirds un asinsrites sistēmu, kuņģa, zarnu un plaušu funkcijas un pat veselu ādu, matus un nagus.
 4. Arahidonskābes formēšanās efektivitātes rādītājs (optimāli >30%).
  Arahidonskābes formēšanās efektivitātes rādītājs raksturo, cik efektīvi enzīmi pārveido uzturā esošo Omega-6 linolskābi par Omega-6 arahidonskābi. Enzīmi var darboties normas robežās, samazinātā vai pārmērīgā režīmā. Ja šis rādītājs nav optimālajā zonā, ir jāizmanto īpaši uztura veidošanas paņēmieni.
 5. Šūnas membrānas elastības rādītājs (optimāli <4)
  Šūnas membrānas elastības rādītājs ataino, cik efektīvi šūnas mijiedarbojas savā vidē. Jo vairāk piesātināti tauki ir šūnas membrānā, jo cietāka tā kļūst. Turpretim, jo vairāk polinepiesātinātu tauku (piem., Omega-3) ir šūnas  membrānā, jo elastīgāka tā kļūst. Elastīga membrāna, savukārt nodrošina normālu vielapmaiņu starp šūnām. Optimāls Omega-3 daudzums asinīs ir arī saistīts ar normālu hormonu darbību organismā.
 6. Garīgās veselības rādītājs (optimāli <1)
  Garīgās veselības rādītājs atspoguļo jūsu garastāvokli un kognitīvo statusu. Garastāvokli nopietni ietekmē Omega-6 (AS) / Omega-3 (EPS un DHS) balanss. Mainot uzturu no nesabalansēta un iekaisumus veicinoša, kad attiecības vērtības ir virs 9:1, uz mazāku attiecību par 5:1, ir novērojama tūlītēja vairāku, ar mentālo veselību saistītu faktoru būtiska uzlabošanās. Īpaši tas novērojams bērniem ar UDHS (uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroms) un cilvēkiem, kas cieš no depresijas. Palielinot Omega-3 līmeni asinīs, būtiski samazinās tādi traucējoši faktori kā dusmas, nemiers, trauksme, nogurums, depresija un apjukums, toties pieaug enerģijas līmenis. Bērnība un vecumdienas ir divi svarīgākie posmi dzīvē, kad Omega-3 EPS un DHS (no jūras veltēm) ir fundamentāli nepieciešamas labai smadzeņu funkcionēšanai. Šajos periodos Omega-3 deficīts tiek saistīts ar atmiņas un mācīšanās traucējumiem un garastāvokli.

Testu piemēri

1) Pirmais tests vīrietim, ap 30 g., iepriekš nav lietojis nekādus Omega-3 saturošus uztura bagātinātājus.

Otrais tests tam pašam vīrietim pēc 120 dienu Balansa eļļas lietošanas. Lai būtu ideāls (rādītāji zaļā krāsā), mazliet vēl jāpalielina Omega-3 koncentrācija asinīs, kas uzlabos arī pārējos dzeltenos rādītājus.

2) Pirmais tests vīrietim, kurš apmēram pusgadu bija lietojis televīzijā daudz reklamētu Omega-3 saturošu eļļu kapsulās:

3) Skandināvijas piemērs ar pakāpenisku rādītāju uzlabošanos, kur tests ir taisīts 3 reizes - pirms Balansa eļļas lietošanas, pēc 45 dienām un pēc 120 dienām. 120 dienas nepieciešamas, jo tas ir asins šūnu nomaiņas cikls.

4) Mans pirmais tests. Slikts, tomēr nulle nebija, jo biju jau pāris nedēļas Balansa eļļu lietojusi.

Ar kādiem uztura bagātinātājiem varu panākt labu taukskābju balansu?

Labu balansu iegūsiet, papildus lietojot ikdienā labu zivju eļļu ar augstu Omega-3 saturu. Mēs iesakām lietot Zinzino Balansa eļļu vai Balansa šeiku, kuru iedarbība ir pierādīta.

Kā varu pasūtīt Balansa testu?

Sazinieties ar mums: Dace - 29197603 vai Iveta - 22075351.

Cik maksā Balansa tests?

Īpašie klientu piedāvājumi meklējami šeit (*.pdf). Par citiem variantiem (piem., cena atsevišķiem produktiem), zvaniet Ivetai vai Dacei.

Noskaties arī videoklipu par to, kā veicams tests:

Leave a comment

Jūs šobrīd komentējat kā viesis, nereģistrēts lietotājs